مدرس علوم سیاسی دانشگاه های کرمان با بیان اینکه تکذیب ملاقات خاتمی با سوروس از خود ملاقات‌ها بدتر بود گفت: جرج سوروس را به عنوان نماد و عصاره دشمنی آمریکا و صهیونیست با ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی می شناسیم.

 "مسعود کاظمی مقدم" با اشاره به سوابق تئوریسین انقلاب‌های مخملی اظهار داشت: جرج سوروس یهودی مجارستانی الاصلی است که 80 سال سن دارد و ابتدا از مجارستان به انگلستان و پس از آن در سال 1956 به آمریکا مهاجرت کرد و با فعالیت در معاملات غیر قانونی ارز و تحصیل در رشته اقتصاد ثروتمند شد.

وی تاکید کرد: افکار سوروس تحت تاثیر اندیشمند غربی به نام "کارپویر" می باشد و در کنار فعالیت های اقتصادی به فعالیت های فرهنگی و سیاسی نیز می پردازد که موسسه "جامعه باز" را تاسیس می کند.

کاظمی مقدم اظهار داشت: سوروس در تشکیل "بنیاد ملی برای دموکراسی" و "خانه آزادی" نقش داشته و همچنین صاحب تالیفاتی نیز هست.

این روزنامه نگار کرمانی گفت: سوروس با توجه به ثروت، قدرت رسانه ای و نفوذی که توسط موسساتی با عنوان ظاهری آزادی دارد و از آنجا که چهره شناخته شده صهیونیست می باشد در بسیاری از کشورها که هیات حاکمه آن کشور با منافع آمریکا و صهیونیست همخوانی ندارد اقدام به براندازی کرده است.

**نام سوروس، تداعی کننده کودتا، انقلاب مخملی، انقلاب نرم و سفید

وی نام جرج سوروس را تداعی کننده کودتا، انقلاب مخملی، انقلاب نرم و سفید دانست و افزود: سوروس با قدرت و ثروت خود و نفوذ در برخی بخش ها و اقشار کشورهای هدف موفق شده در چند کشور به صورت مشخص و در بستر انتخابات حکومت های مردمی را براندازی کند که نمونه بارز آن در گرجستان بود که اعلام کرد می تواند با 10 میلیون دلار حکومتی را جا به جا کند.

کاظمی مقدم به خاطره ای از مقام معظم رهبری در دیدار با "ماهاتیر محمد" اشاره کرد و اظهار داشت: ماهاتیر محمد در دیداری به صورت در گوشی به معظم له می گوید که مواظب افرادی چون سوروس باشید زیرا آنها در کشور و اقتصاد ما سرمایه گذاری کردند و یک شبه با خارج کردن پول های خود ما را ورشکست کردند.

**سوروس، عامل ورشکستگی و بحران اقتصادی در جنوب شرق آسیا؛ پدر کودتای مخملی

استاد دانشگاه های کرمان ادامه داد: عامل ورشکستگی و بحران اقتصادی سال های گذشته در کشورهای جنوب شرق آسیا مانند مالزی و اندونزی جورج سوروس بود.

وی سوروس را در عالم سیاست و انقلابیون و آزادی خواهان جهان یک چهره مرموز عنوان کرد و افزود: جرج سوروس به عنوان پدر حرکت های براندازانه و کودتای مخملی شناخته می شود.

کاظمی مقدم بیان کرد: به دلیل موارد ذکر شده و دانستن پیشینه سوروس، ارتباط و ملاقات با وی در نزد افکار عمومی محکوم است و اگر به درستی پیگیری شود خیانت به آرمان های کشور می باشد.

وی وصل شدن برخی از جریانات داخلی و برخی افراد به اشخاصی مانند جرج سوروس را باعث تاسف دانست و گفت: در ابتدا کسی باور نمی کرد که شخصی مانند خاتمی که هشت سال رییس جمهوری کشور بوده و اعتماد مردم را جلب کرده و به عنوان یک شخص روحانی و فرهیخته حاضر شود برای مقاصد سیاسی و دستیابی مجدد به قدرت با یک شخصیت مرموز و مطرودی از منظر افکار عمومی، مسلمانان جهان و آزادی خواهان در ایران ملاقات داشته باشد.

**تکذیب ملاقات خاتمی با سوروس از خود ملاقات‌ها بدتر بود

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: تکذیب دو نوبت ملاقات خاتمی با سوروس بر خلاف وجود تمامی شواهد و مدارک از خود ملاقات ها بدتر بود.

وی افزود: پیش از جریانات انتخابات 22 خردادماه شواهد و قرائنی مبنی بر ملاقات خاتمی با سوروس در حاشیه برخی سفرهای خاتمی به آمریکا وجود داشت که 25 شهریورماه سال 1385 هنگامی که خاتمی از سفر دوهفته ای به آمریکا بر می گردد در مصاحبه ای به ملاقات با برخی از رهبران "تین تانک های" غیر دولتی آمریکایی که ایجاد کننده فکر و تاثیر گذار در جامعه فرهنگی و سیاسی آمریکا هستند، اشاره می کند.

کاظمی مقدم ادامه داد: برای نخستین بار سه سال پیش هنگامی که شکل گیری جریان براندازی از سوی امریکا در ایران تایید می شود و افرادی مانند "هاله اسفندیاری" و "رامین جهانبگلو" دستگیر می شوند، "کیان تاجبخش" پس از دستگیری در اعترافات خود به دیدارهای خاتمی و سوروس اشاره می کند.

استاد دانشگاه های کرمان بیان کرد: تاجبخش نمایندگی انستیتو جامعه باز و در واقع نماینده سوروس و رییس ستادهای خارجی خاتمی بود و پس از اینکه سه سال پیش از زندان آزاد شد به خارج از کشور رفت و دوباره برای انتخابات 22 خردادماه به ایران بازگشت.

وی تاکید کرد: تاجبخش مجددا پس از دستگیری در انتخابات 22 خردادماه، ملاقات خاتمی با سوروس را اعلام کرد که این ملاقات و دیدار 4 شهریورماه از سوی دفتر خاتمی تکذیب شد.

کاظمی مقدم ادامه داد: پس از اعترافات متهمین اغتشاشات پس از انتخابات، نهضت تکذیب در میان اصلاح طلبان شدت یافت و بیان کردند که این اعترافات در زندان و با تحت فشار قراردادن متهمان بیان شده و وجاهتی ندارند.

روزنامه نگار کرمانی گفت: سوروس اعلام کرده که در 15 سپتامبر 2006 و ژانویه سال 2007 با خاتمی ملاقات داشته است و 11 سپتامبر سال جاری (20 شهریورماه) در جمع مدیران موسسات غیر دولتی آمریکا در هتل ترامپ نیویورک این دو دیدار را تایید کرد.

**انتظار سوروس برای دیدار خاتمی

وی به عبارت طنز آلود سوروس با آن شخصیت بزرگ از نظر قدرت و ثروت درخصوص دیدار با خاتمی اشاره کرد و افزود: سوروس می گوید "من حدود 10 سال در انتظار دیدار با خاتمی بودم و به دلیل جذابیت این دیدار حتی روز و ساعت ملاقات در حافظه من ثبت شده است."

استاد دانشگاه های کرمان اظهار داشت: اگر کیان تاجبخش در اعترافات تحت فشار و در زندان بوده، سوروس که هیچ معذوریتی برای اعلام این ملاقات نداشته است.

**خاتمی معتقد بود حکومت ایران با رهبری مذهبی راه به دموکراسی نمی برد

کاظمی مقدم گفت: برخی افراد در ایران معتقدند که خاتمی به حکومت مذهبی اعتقاد ندارد و به دنبال سکولاریسم می باشد و جای تاسف دارد که این افراد در حکومت اسلامی به اظهارات و حرکات منافقانه خود ادامه می دهند.

وی تصریح کرد: سوروس گفته های خاتمی را در این دیدارها نقل می کند و می گوید خاتمی معتقد بود که تعارض بین ساختار حقیقی و حقوقی در ایران مهمترین مانع برای پیشرفت و توسعه روابط با غرب است و حکومت ایران با رهبری مذهبی راه به دموکراسی نمی برد.

روزنامه نگار کرمانی بیان کرد: سوروس در ادامه می گوید که خاتمی معتقد بود انتخاب احمدی نژاد حرکتی برای تثبیت قدرت مذهبی ایران می باشد و در دوران احمدی نژاد جامعه مدنی تحت فشارهای بیشتری قرار گرفت.

وی ادامه داد: سوروس از دست و پنجه نرم کردن با هیولای انسداد سیاسی به عنوان اعتقاد خاتمی در دوران هشت ساله ریاست جمهوری می گوید و ادامه می دهد که خاتمی کلید قفل بسته شده سیاست در ایران را تنها فشارهای اجتماعی از طریق گروه هایی مانند دانشجویان، زنان و کارگران در کف خیابان ها می دانست.

کاظمی مقدم خاطر نشان کرد: در دومین ملاقات، جرج سوروس به خاتمی اعلام می کند که با پیش روی انقلاب سبز ایران و همکاری اصلاح طلبان ایرانی با جامعه باز، ساختار دموکراتیک در ایران را پایه گذاری کند.

**افرادی ناشناخته ملاقات خاتمی با سوروس را تکذیب کردند

وی افزود: هنگامی که اعلام جزییات این ملاقات ها را برای خاتمی سنگین دیدند، افرادی ناشناخته که خود را منسوب به سوروس می دانستند اصل این ملاقات را به شکل مصنوعی تکذیب کردند اما هیچ گاه این ملاقات از سوی جرج سوروس و دفتر وی تکذیب نشد.

استاد دانشگاه های کرمان تصریح کرد: در ادامه این تکذیب ها، مقاله منتشر شده "کنتیمر من" به عنوان شاهدی از غیب رسید که در آن کنتیمر من می گوید که در بوستن در محلی رضا پهلوی با دو تن از نمایندگان سنای آمریکا دیدار می کرد و در یک مایلی آنها خاتمی و جرج سوروس با یکدیگر ملاقات داشتند.

وی تاکید کرد: این مقاله به توصیه خاتمی به سوروس در خصوص آغاز مذاکره آمریکایی ها با ایران اشاره می کند.

کاظمی مقدم افزود: در همین ایام "هومن مجد" به عنوان یک روزنامه نگار آزاد در امریکا و به عنوان مشاور و مترجم خاتمی این ملاقات ها و صحبت ها را نقل می کند.

وی اصل ملاقات و رد و بدل کردن صحبت هایی که بوی ضدیت با آرمان های امام و براندازی دارد را جرم عنوان کرد و گفت: جرم سوم حرکت منافقانه ای است که خاتمی پیش گرفته است به طوریکه می گوید ما جنبش اصلاحات به دنبال اسلام خواهی و بازگشت به خط امام هستیم.

**دیدگاه لیبرالیستی خاتمی چندان اهمیتی ندارد

کاظمی مقدم خاطر نشان کرد: دیدگاه لیبرالیستی خاتمی چندان اهمیتی ندارد، مهم این است که این حرکت ها و صحبت ها را به اسلام و خط امام (ره) انتساب ندهند.

استاد دانشگاه های کرمان افزود: این افراد با مردم صادق نیستند و منافقانه و با حرکت های براندازانه قصد دارند آرمان های امام را منتسب به خود کنند.

وی ادامه داد: انتساب نسبی و سببی با امام (ره) یک ارزش محسوب می شود اما این مسئله تا زمانی ارزش دارد که آرمان ها و دیدگاه های امام را حفظ کنند.

کاظمی مقدم با اشاره به اینکه خط امام روشن، واضح و تبیین شده است و بدون هیچ تعبیری قابل بیان می باشد، تاکید کرد: بیگانه ستیزی امام، دور بودن و فاصله داشتن امام با دشمنان قسم خورده اسلام از خصوصیات بارز امام راحل بود.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 15 مهر 1388    | توسط: افشاگر خاتمی    |    |
نظرات()