کروبی: برای زندان رفتن آماده ام

شبکه جنبش راه سبز (جرس): مهدی کروبی از رهبران جنبش سبز در مصاحبه ای با جان لاین خبرنگار بی بی سی در تهران تاکید کرد که با وجود محدودیت های اعمال شده از سوی قوه قضائیه همچنان پی گیر مطالبات مردم است.


به گزارش جرس کروبی با اشاره به این محدودیت ها از جمله بستن دفتر کار او ، توقیف روزنامه اعتماد ملی ، همچنین پلمب دفتر حزب اعتماد ملی و جلوگیری از اجتماعات حزبی، گفت:وقتی قوه قضاییه می آید دفتر مرا می بندد، مدارک مرا می برد و شاهدان مرا تحت فشار قرار می دهد، با این اقدامات صحت گفته های مردمی که با من صحبت کرده اند، برایم بیشتر روشن می شود.


رئیس مجلس اصلاحات در ادامه گفت: آغاز حرکت اعتراضها به انتخابات بود. با شدت گرفتن برخورد دولت ، شعارها هم طی این 6 ماه شدت گرفت و تعداد معترضین افزوده شد.


وی افزود؛ از ابتدای زمانی که انتخابات تایید شد، من بر این باور بودم که این دولت 4 سال دوره خود را تمام نخواهد کرد. الان هم با زور و فشار به حیاتش ادامه می دهد. ...دولت با مشکلات عدیده سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مواجه است. اگر در روز رای گیری وزرای پیشنهادی کابینه، آن پیام آقای خامنه ای به مجلس نرسیده بود در روز رای اعتماد 8-9 وزیر حتما می افتادند.


او در رابطه با نقش رسانه ها در انتقال پیام ها گفت که انقلاب اسلامی رهبری همچون امام داشت که مستقل بود و نظراتش بوسیله رسانه ها از جمله رادیو بی بی سی منتقل می شد. سال 57 که رادیو بی بی سی حرفها و پیام های امام را در نقاط مختلف پخش می کرد، این آقایان می گفتند خوب است ...


کروبی در پایان این گفتگو در خصوص احتمال بازداشت خود گفت ؛ البته هیچ کس از از زندان رفتن خشنود نیست ،آنهم زندانی شدن توسط نظامی که خود فرد در شکل گیری آن نقش داشته باشد. ولی به هر حال اگر این اتفاق بیفتد، برای بازداشت و دستگیری آماده ام

نوشته شده در تاریخ جمعه 27 آذر 1388    | توسط: افشاگر خاتمی    |    |
نظرات()