حالی که برخی سایتها از افشای بخشهایی از نامه محرمانه سید محمد خاتمی به رهبر انقلاب توسط وی خبر دادند، خبرنگار جهان به جزئیات بیشتری از این نامه دسترسی پیدا کرد که نشان می دهد این رسانه ها صرفاً بخشهایی از خبر را با نیاتی خاص منتشر کرده اند.

به گزارش جهان در خبری که سایتهای حامی موسوی آن را منتشر کرده اند، آمده است:

سید محمد خاتمی اخیراً دریكی از دیدارهای خود از نامه محرمانه وی به رهبر انقلاب خبر داده است. 
خاتمی در این دیدار با اظهار این‌كه نامه مشروحی درباره حوادث پس از انتخابات به صورت محرمانه برای رهبر انقلاب ارسال كرده است، افزود: آیت‌الله خامنه‌ای پس از مطالعه این نامه اظهار داشته‌اند كه نامه خاتمی را دو بار خواندم، نامه نجیبانه نوشته شده بود؛ اما آقای خاتمی ناآگاهی دارد كه باید به وی اطلاعات صحیح داده شود.
خاتمی همچنین در این دیدار نسبت به هزینه كردن از رهبری برای حل مسایل و مشكلات جزئی ابراز نگرانی كرده است و تأكید نموده كه باید شأن رهبر انقلاب در مدیریت كلان و عالی كشور حفظ گردد.

با این حال مرور این نامه که اولین بار توسط دوستان آقای خاتمی، رسانه ای شد خالی از لطف نیست.

خاتمی در نامه‌‌ای که سه هفته پیش به محضر رهبرمعظم انقلاب ارسال نموده است؛ ضمن اعلام برائت از تندروی های موسوی و کروبی خواستار دیدار با رهبر معظم انقلاب شد.

به گزارش جهان، وی اخیراً در جمعی از نگارش نامه دومش هم به رهبر معظم انقلاب خبر داد.

وی در نامه اول خود آورده است: 

"یك گروهی در برخی نهادها هستند كه نمی‌خواهند رابطه ما با شما خوب باشد و در صدد بر هم زدن این رابطه هستند "و استنادهایی به سخنان برخی مسئولین می‌نماید.
 
وی در ادامه نامه خود می نویسد: ما به زندگی در زیر پرچم ولایت قائلیم و افتخار می‌كنیم كه زیر نظر ولایت فقیه زندگی می‌كنیم.
 
وی در بخش دیگری از این نامه می نویسد:" مشكل ما با شما نیست بلكه با احمدی نژاد است . ما احمدی‌نژاد را قبول نداریم و معتقدیم مدیریت وی و طرز تفكر و مدیریت ایشان غلط است و كشور را به سمت پرتگاه پیش می‌برد؛ و شما هم به ما تكلیف نكرده اید كه با احمدی‌نژاد وارد این قضایا نشویم. بالاخره در یك رقابت سیاسی این حرفها پیش می‌آید و تند‌روی‌هایی بروز می‌كند كه از هر دو طرف است. من هم قبول دارم از طرف اصلاح‌طلبان تندروی‌هایی شده و مباحث بدی مطرح شده است. البته برخی چیزها سوء تفاهم است چون برخی واسطه‌ها این مطالب را منتقل نموده‌اند." 

خاتمی در بخش دیگری از نامه نوشته است:
"در برخی موارد دوستان ما حرمت شما را نگه نداشتند حرمت امام را نگه نداشتند و من واقعاً ناراحت هستم و به آنها تذكر دادم. من با آقای كروبی بحث تندی داشتم به اقای موسوی خیلی انتقادهای تندی داشته‌ام. .... ما به قانون اساسی و ولایت فقیه اعتقاد داریم. مجمع روحانیون تمام حرفش این است كه ما نمی‌خواهیم به نظام و رهبری نظام ضربه وارد شود. شماحساب آقای موسوی را از ماجدا بدانید.... من جلو تندروی های موسوی را گرفته ام و تاحدودی كنترلش كرده ام و گرنه از این بدتر می كرد. بارها به وی گفتم كه حداقل ادبیاتت را طوری تنظیم كن كه با بیگانگان مشترك نباشد. كه این اواخر پایبندی به قانون اساسی را مطرح كرد." 

وی همچنین شرایط كشور را ازلحاظ اجتماعی، اقتصادی، بین‌المللی و هسته‌ای و فاصله‌ طبقاتی و فاصله‌ بین نخبگان و دولت را تشریح نموده و می افزاید: ما واقعا با شما مشكلی نداریم ولی عده‌ای سعی دارند اینطور تلقی كنند كه مشكل ما با شما است. شما خودتان بهتر می‌دانید كه نگاه من به شما چگونه است. 

خاتمی در نامه احساسی و محترمانه خود به رهبر انقلاب آورده است :" در این مدت خیلی به ما و به خانواده ما و بزرگان ما توهین شد ولی ما به خاطر نظام سكوت كرده‌ایم.ما خیلی دلمان پر است می‌خواهیم بیاییم و حرفهایمان را بزنیم و گلایه هامان را مطرح كنیم و اجازه بدهید ما به ملاقات شما بیاییم." 

وی در پایان خواستار ملاقات با رهبر انقلاب شده است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 آذر 1388    | توسط: افشاگر خاتمی    |    |
نظرات()