رئیس جامعه وعاظ گفت: اصلاح‌طلبان باید ببینند چه كسانی را تربیت كرده‌اند چراكه افرادی را كه در دوره اصلاحات تربیت شده‌اند در تلویزیون بی‌بی‌سی، قرآن و امام زمان(عج) را زیر سوال می‌برند.

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، حجت‌الاسلام جعفر شجونی با حضور در برنامه تلویزیونی "دیروز، امروز، فردا " با اشاره به عدم حضور برخی از افراد اصلاح‌طلب در مناظرات تلویزیونی اظهار داشت: دلیل اینكه برخی از آقایان نمی‌توانند در برنامه‌های تلویزیونی حاضر شوند این است كه رویشان نمی‌شود و حرفی برای گفتن ندارند.

وی در ادامه با اشاره به راهپیمایی مردم در روز نهم دی، گفت: مردم در روز نهم دی نوشتند «محاكمه و برخی‌ها خواندند مناظره»، نوشتند «گوشمالی، خواندند ماستمالی»، نوشتند «ولایت، خواندند حكمیت»، نوشتند «دادگری خواندند میانجیگری»، نوشتند «اقتدار خواندند اعتدال»، نوشتند «بصیرت ولی برخی خواص باز هم احمقانه عمل كردند».

رئیس جامعه وعاظ افزود: چطور است به جای سران فتنه مردم بازداشت شوند و آنها را محاكمه كنیم.
شجونی خاطرنشان كرد: من قبلا به قوه قضائیه ایراد می‌گرفتم ولی امروز می‌گویم زنده‌باد قوه قضائیه و من مثل مریضی بودم كه از شدت درد بر طبیب پرخاش می‌كردم و خلاء وجود قوه قضائیه را ذكر می‌كردم اما امروز این قوه انصاف را رعایت می‌كند.

این مبارز دوران انقلاب ابراز داشت: برخی از آقایان جنایت‌كاران را «پررو» كرده‌اند و كسانی را كه از امام(ره) و انقلاب فرار كرده بودند و پشت درب اتاق صدام پست می‌دادند به كشور بازگرداندند و باعث شدند كه اتفاقات روز عاشورا در تهران به وقوع بپیوندد.

وی افزود: با وجود تمام مسائلی كه در روز عاشورا به وقوع پیوست باز هم برخی از روحانیون بی‌بصیرت اعلام كردند كه ما هیچ اغتشاشی در كشور نداریم.

رئیس جامعه وعاظ تهران در ادامه این برنامه ضمن تأكید بر لزوم حفظ بصیرت میان آحاد ملت اظهار داشت: برخی از افراد با عملكردشان مُهر "باطل شد " به خود زده‌اند و از امام(ره) استفاده ابزاری كرده‌اند.
وی افزود: اینكه مطلبی در سایت جماران منعكس شود صرف این كه نام امام را یدك می‌كشد، نمی‌تواند درست باشد چرا كه جماران تنها یك اسم است.

وی ادامه داد: همان‌طوری كه امام علی (ع) و امام حسین(ع) نمی‌خواستند ابن‌ملجم و شمر به جهنم بروند ما هم دوست نداریم كسی به جهنم برود چراكه این مسئله هیچ لذتی ندارد و ما هم راضی نیستیم كه هیچ‌كس بی‌شخصیت و بی‌آبرو شود.

شجونی در ادامه این برنامه اظهار داشت: عده‌ای بعد از انتخابات تیشه به ریشه خود زدند و در واقع سران فتنه باعث شده‌اند كه منافقان و افرادی كه پاسدارها را قتل عام می‌كردند وارد میدان شوند و گروه‌هایی مانند سلطنت‌طلبان، بهائی‌ها ابراز وجود كنند تا جایی كه در روز عاشورا 80 بهائی دستگیر شد.

رئیس جامعه وعاظ تهران، خاطرنشان كرد: من 77 سال سن دارم و از جوانی در سیاست هستم و 25 بار زندان رفته‌ام ولی با وجود 60 سال فعالیت سیاسی خسته نشده‌ام اما در سال‌های اخیر سكوت كرده بودم ولی امروز به دلیل رفتار برخی از افراد دوباره مانند دوران جوانی فعال شده‌ام.

شجونی خطاب به سران فتنه گفت: این افراد مانند مورچه هستند كه قصد خون دادن دارند و زمانی كه پرستار از آنها سوال می‌كند كه چند سی‌سی می‌خواهی خون بدهی می‌گویند كه بشكه بیاورید.

عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه، گفت: سران فتنه باید به سوی ولایت بازگردند چرا كه در میان مردم هیچ محبوبیتی ندارند و اگر میان مردم آفتابی شوند لنگه كفش می‌خورند.

شجونی خاطرنشان كرد: من فردی صریح‌الهجه هستم و حرف خودم را می‌زنم، و در زمان‌ آیت‌ا... بروجردی در سال 1331 هم اولین میتینگ را علیه حزب توده برگزار كردم و در آنجا 14 روز به سخنرانی پرداختم و علیه رضاخان و كشف حجاب به صورت علنی اعتراض نمودم.

این مبارز دوران طاغوت ادامه داد: در دوران گذشته هم خواصی وجود داشتند كه دوپهلو صحبت می‌كردند و این مسئله به دلیل عدم بصیرت این عده اتفاق افتاد.

این فعال سیاسی در ادامه این برنامه اظهار داشت: در زمان شاه دو حزب وجود داشت یكی حزب ایران نوین و دیگری حزب مردم كه عده‌ای طرفدار حزب ایران نوین بودند و شعار می‌دادند زنده باد ایران نوین و عده‌ای دیگر كه طرفدار حزب مردم بودند شعار زنده باد مردم را سرمی‌دادند كه در این بین برخی از افراد وسط این دو حزب بودند و زبان حال‌شان این شعار بود، "حزب ایران نوین پاینده بود یك كمی هم حزب مردم زنده باد " و این عده قصد داشتند از هر كدام از احزاب مطرح ذره‌ای منافع كسب كنند كه در آخر این عده كارشان به نفاق ختم می‌شود.

شجونی اظهار داشت: مردم كشور ما كه در راهپیمایی‌ها و نماز جمعه شركت می‌كنند بهترین مردم و خلق خدا هستند چرا كه حتی در بدترین شرایط جوی و در برف و یخبندان حاضر می‌شوند و ادای تكلیف می‌كنند.

وی افزود: آمریكایی‌ها در كتاب‌هایشان نوشته‌اند كه سربازهای ما به پای خود تیر می‌زنند كه به بیمارستان اعزام شوند تا از صحنه نبرد دور بمانند اما سربازان خمینی(ره) با پای بریده و تن بی‌دست از بیمارستان فرار می‌كردند تا به جبهه‌ها بروند و این نشان از مومن بودن مومنان و منافق بودن منافقان دارد.

شجونی در پاسخ به سوالی مبنی بر این كه تلخ‌ترین تجربه شما در طول سال‌های انقلاب چیست؟ پاسخ داد: ما باور نمی‌كردیم عده‌ای سهم امام (ره) را بخورند و علیه امام و انقلاب و اسلام سخن بگویند.

این فعال سیاسی اظهار داشت: در سال 55 مسعود رجوی خائن از بند 5 به بند 6 یعنی اتاق آیت‌ا... انواری آمد و با كمال وقاحت گفت آیت‌ا... طباطبایی و امام خمینی(ره)، طالقانی هیچ‌كدام قرآن و نهج‌البلاغه نمی‌فهمند چون ماركسیست نمی‌فهمند كه آیت‌ا... انواری در پاسخ به او گفت اگر حرف شما صحیح باشد باید بگوییم ائمه معصومین(ع) هم هیچ‌كدام قرآن نمی‌فهمند چرا كه در آن زمان ماركسیست وجود نداشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر تلخ‌ترین و بدترین اتفاق در كشور ما این است كه چهار، پنج نفر كه در این نظام خورده‌اند و از امكانات نظام استفاده كرده‌اند در لندن اتاق فكر درست می‌كنند.

شجونی خاطرنشان كرد: اصلاح‌طلبان باید كلاه خود را بالاتر بگذارند و ببینند كه چه كسانی را تربیت كرده‌اند چراكه افرادی را كه اصلاح‌طلبان تربیت كرده‌اند در تلویزیون بی‌بی‌سی، قرآن و امام زمان(عج) را زیر سوال می‌برند.

رئیس جامعه وعاظ تهران،‌ گفت: به نظر من آقایان از مواضع خود عقب‌نشینی می‌كنند و از مواضع خود كوتاه می‌آیند چرا كه صاحب‌نظران جهانی هم اعتقاد دارند حركت مردم ایران حول محور ولایت است.

شجونی در ادامه این برنامه و در پاسخ به سوالی مبنی بر این كه به شما تندرو می‌گویند، گفت: چند طلبه جوان به من گفتند كه شما تندرو هستید و اعمال تند انجام می‌دهید كه من در پاسخ به آنها گفتم من تند نیستم و این شمایید كه كند هستید.

وی افزود: سران فتنه و اغتشاش‌گران باعث شدند كه امام(ره) بدنام شود و این افراد اسم امام را فروختند و از اسم ایشان استفاده ابزاری نمودند.

شجونی اظهار داشت: همان كسانی كه در بی‌بی‌سی مصاحبه می‌كنند و می‌گویند امام زمان (عج) دروغ است، در اوایل انقلاب به روی جوانان و دختران بدحجاب اسید می‌پاشیدند و رفتارهای تند و زننده‌ای از خود بروز می‌دادند.
عضو جامعه روحانیت مبارز، ابراز داشت: من دلم به حال دختر بنی‌صدر می‌سوزد چرا كه وی در مصاحبه‌ای اعلام كرد كه به خاطر دو چیز از رجوی طلاق گرفته؛ یكی برای این كه وی همزمان با اعدام یك منافق در ایران برای او وصیت‌نامه جعل می‌كرد و دیگر این كه مسعود رجوی ارتباط فراوانی با دختران و زنان در سازمان مجاهدین داشت.

شجونی اظهار داشت: همان‌طوری كه عمل جراحی یك فرد را نجات می‌دهد عمل جراحی جامعه هم یك اجتماع را نجات می‌دهد.

شجونی خاطرنشان كرد: 62 سال پیش قطعنامه شماره 171 سازمان ملل نوشته شد و قرار شد فلسطین به دو قسمت تقسیم شود یك قسمت سهم اسرائیل و قسمت دیگر سهم فلسطین اما امروز بعد از 62 سال اسرائیلی‌ها در حال زندگی هستند ولی مردم مسلمان فلسطین سرگردان می‌باشند.

وی در پایان گفت: جهانیان در حالی دم از دموكراسی می‌زنند كه عده‌ای جنایت‌كار را كه نه به مردم فلسطین و نه به مردم یمن و نه به هیچ‌یك از ملت‌های مسلمان در كشورهای اسلامی رحم نمی‌كنند،مورد توجه قرار می‌دهند و هیچ توجهی هم به مردم بی دفاع در جهان ندارند و این چه دموكراسی است كه تنها به افراد زور گو اهمیت می‌دهد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 بهمن 1388    | توسط: افشاگر خاتمی    |    |
نظرات()