میرحسین موسوی در واكنشی منفعلانه و دیرهنگام به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن از یك سو حاضرین در این گردهمایی ملی را هوادارن خود دانست و از سوی دیگر حاضرین را كسانی دانست كه به اجبار و با یك حركت مهندسی شده در این تجمع حاضر شدند. این در حالی است كه رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری، برخی از افراد و جریان ها را به دلیل نادیده گرفتن جایگاه مردم و قانون اخراج شده از چارچوب نظام نامیده بودند.

به گزارش رجانیوز، پس از حضور گسترده و ده‌ها میلیونی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن که با پوشش گسترده رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی روبرو شد، میرحسین موسوی كه مشخص نیست در روز 22 بهمن در كدام محل حضور داشته است هم در جدیدترین اظهارات خود همانند مهدی کروبی و سید محمد خاتمی جشن پیروزی انقلاب اسلامی را "اجباری" و "یک راهپیمایی مهندسی شده" نامیده است.

موسوی واژه "مهندسی شدن" را پیش از این در راستای ادعای تقلب بکار برد اما هرگز نتوانست آن ادعا را اثبات کند.

پیش از این هم، شبکه‌ انگلیسی "بی بی سی فارسی" و "صدای آمریکا" مدعی شده بودند که مردم برای دریافت "کیک و ساندیس" و با اتوبوس به راهپیمایی آمده بودند.

راهپیمایی مهندسی شده بود ولی جمعیت ما زیاد بود!


وی در این مصاحبه به تکرار ادعاهای رسانه‌های ضد نظام چون صدای آمریکا پرداخته و مدعی شده که راهپیمایی 22 بهمن مهندسی شده بود و از سراسر کشور با "صدها" اتوبوس و قطار، نیرو به تهران اعزام شده بود: "هزینه های گزاف و استفاده از اهرم های استخدامی و امکانات دولتی برای جمع کردن جمعیت محکوم است. ولی برای این راهپیمایی، تقریبا بیشترین اتوبوس ها و حتی قطارها برای جمع آوری جمعیت و نیروهای نظامی و انتظامی در اختیار قرار گرفته شده بود."

موسوی البته در موضعی متناقض در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرده که دعوت سران اصلاحات، سبب حضور گسترده مردم بوده است.

وی در ادامه تحلیلش نسبت به منشا جمعیت حاضر در این راهپیمایی گفته است که دولت تلاش کرد تا با مجبور کردن کارمندان ادارات، حضور "سبزها" در راهپیمایی 22 بهمن را خنثی کند!

موسوی كه به دلیل هراس از برخورد مردم خشمگین با وی در این راهپیمایی حاضر نشده بود در ادعایی مشابه ادعای تقلب در انتخابات، مدعی شده است که میدان آزادی به طور کامل خالی بوده و تنها بخش جلوی جایگاه جمعیت حضور داشته است.

راهپیمایان؛ یک عده قمه‌کش و آدمکش!

موسوی در ادامه این مصاحبه، در سخنانی عجیب، مردم معترض به حضورش در راهپیمایی 22 بهمن را "یک عده قمه‌کش و آدمکش" نامیده است.


تجمعات رژیم پهلوی هم اجباری بود!

موسوی که مدعی حضور گسترده حامیان خود در راهپیمایی 22 بهمن بود، در قسمت دیگری از سخنانش، راهپیمایان میلیونی روز 22 بهمن را با تجمعات رژیم ستمشاهی مقایسه کرده و حضور مردم را "اجباری" دانسته است.

در این راستا، میرحسین راهپیمایی ده ها میلیونی مردم در روز 22 بهمن را "مهندسی اجتماعات" نامیده و مدعی شده است که "اینگونه مهندسی اجتماعات نه تنها افتخاری ندارد، بلکه شبیه همان ذهنیت استبدادی و رویه های پیش از انقلاب است. در زمان پهلوی ها هم اگر کارمندی در تجمعات مورد نظر آنها شرکت نمی کرد، دچار مشکل می شد. افتخار نظام ما در سال ۵۷ و بعد از آن این بوده که مردم بطور خودجوش در این نوع مراسم شرکت می کردند و افتخار واقعی به شرکت خودجوش مردم در راهپیمایی ۲۵ خرداد و مراسم های بعد از آن است و نه راهپیمایی های مهندسی شده و یا احیانا اجباری با این همه هزینه و فضای امنیتی و ارعاب."

سخنان متناقض موسوی، به همین جا ختم نشد چرا که او تلویحا ریزش شدید هواداران خود درباره حضور در خیابان را تایید کرده ولی گفت که اصلا هدف فرقه سبز، حضور در خیابان نبوده است.

همراهی با وزیرخارجه آمریکا

موسوی در ادامه حتی در جایگاه طلبکار هم ظاهر شده است.

موسوی آزادی رسانه ها، به رسمیت شناختن اجتماعات و تشکیل احزاب، تدوین قانون برای انتخابات‌ها و اعلام مسئولیت‌پذیری مستقیم دولت را به عنوان چند تکلیف دیگر برای مسئولان نظام تعیین کرده است.

وی همچنین بدون بیان هیچگونه دلیلی، مدعی واگذاری فعالیت های اقتصادی به سپاه شد و بر این مبنا، از جانب ملت علیه سپاه پاسداران موضع گیری کرد.

هیلاری کلینتون هم چندی پیش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مانع اصلی رسیدن ایران به دموکراسی خوانده بود.

دشمنان جنبش سبز در چهارشنبه سوری اغتشاش می‌کنند!

اما موسوی كه گویی فرصت 22 بهمن را برای اعتشاش و آشوب طلبی از دست رفته می دید، در سخنانی مخالف با امنیت كشور، به طور تلویحی هوادارانش را به برنامه ریزی برای چهارشنبه آخرسال دعوت كرده است. وی در یك اقدام فرار به جلو، با توجه به خسارات مختلف مالی و جانی ناشی از اغتشاشات اخیر، هرگونه اتفاقی که منجر به تخریب اموال عمومی در این روز شود را به "دشمنان جنبش سبز" منتسب کرده است!

به نظر می رسد فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اخراج قانون شكنان از چارچوب نظام و همچنین دو گردهمایی تاریخی 9 دی و 22 بهمن، به گونه ای سران فتنه را منفعل كرده است كه با گذشت نزدیك به دوهفته از روز جشن ملی انقلاب اسلامی، تنها با اظهارنظرهایی از این دست تنها در تلاش برای لكه دار كردن حماسه ملی ایرانیان در آغاز دهه چهارم انقلاب اسلامی هستند. انفعالی كه سران فتنه را به فكر "آتش بازی" در هفته های پایانی سال انداخته است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 اسفند 1388    | توسط: افشاگر خاتمی    |    |
نظرات()