پنج شنبه شب هفته ی گذشته رادیو بی بی سی فارسی گفت و گویی مناظره گونه با دو چهره مطبوعاتی اصلاح طلب انجام داد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، این گفت وگو که در قالب برنامه "پژواک" رادیو بی بی سی انجام می شد به موضوع "حجاب" در ایران اختصاص داشت.

رادیو بی بی سی اعلام کرد به بهانه اظهار نظرات اخیر رئیس جمهور درباره حجاب و برخوردهای نیروی انتظامی با سازماندهی اخیر علیه حجاب و عفاف در جامعه به این موضوع می پردازد.

در این برنامه سراج الدین میردامادی و مسیح علی نژاد در دو نقش حامیان اصلاح طلبان فعلی و دیگری منتقدان اصلاح طلب های فعلی به گفت و گو می پرداختند و در واقع نتیجه گرفته شد که "به دلیل برخی مسائل اصلاح طلب ها نمی توانند فعلا موضع خود درباره حجاب اعلام کنند ولی بالاخره باید کمی بیشتر موضع علنی علیه حجاب بگیرند".

میردامادی به عنوان مدافع عملکرد اصلاح طلب ها از "فشارهای اجتماعی"، "محدودیت های داخلی ایران"، "لزوم مواضع کلان اصلاخح طلب‌ها"و ... به عنوان موانع موضع حقیقی اصلاح طلب ها علیه حجاب نام برد.

نکته ی جالب اینجا بود که میردامادی به شدت اعتقاد داشت که به حرف های مجری برنامه بی بی سی و علی نژاد اعتقاد دارند ولی به این نکته هم توجه می کند که نمی شود عین موضع را در داخل ایران گرفت!

علی نژاد در جواب گفت: ما به این موضوع واقفیم ولی احتمال می دهیم که می توان موضع تندتری گرفت.

مسیح علی نژاد که سال ها در روزنامه های اصلاح طلب کار کرده است و هم اکنون در لندن علیه جمهوری اسلامی کار می کند رسما گفت: ما می دانیم سران اصلاح طلب به حجاب اجباری اعتقاد ندارند ولی چرا این موضع را رسما اعلام نمی کنند!

علی نژاد به عکس های برخی اصلاح طلبها با زنان بی حجاب ایرانی اشاره کرد و گفت: این موضوع را صریحا اعلام کنید.

میردامادی اما با اصرار بر مواضع قبلی خود تاکید کرد: رهبران اصلاح طلب به این مطالبات اهمیت می دهند، همان طور که یوسفی  اشکوری از چهره های اصلاح طلب در کنفرانس برلین نقطه آغازین مطرح کردن این مطالبات را انجام داد.

وی ادامه داد: ولی دیدیم که این موضع موجب شکاف های اجتماعی می شود و حتی در میان بدنه اطلاح طلب هم موافقین و مخالفینی داشت.

علی نژاد جواب داد: ما توقع نداریم فعلا(!) این موضع صریح اعلام کنند ولی حداقل شفاف تر سخن بگویند.

میردامادی در پایان به تفکر اصلاح طلبان اشاره کرد و گفت: آنها به شدت به همه ی افکار گوناگون اعتقاد دارند ولی هنوز معلوم نیست که مسئله حجاب اولویت اول است یا نه!

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 16 تیر 1389    | توسط: افشاگر خاتمی    |    |
نظرات()