روز گذشته مصادف با روز جهانی قدس در حالی که مردم و دانشجویان شیرازی برای اتمام حجت و تذکر برای بازگشت به نظام محمدعلی دستغیب، از سوی شاگردان و حامیان وی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

محمدعلی دستغیب در جریان انتخابات از حامیان سرسخت میرحسین موسوی بوده است که اخیرا نیز در کلاس های اخلاق خود به برخی مقدسات و مقامات عالی نظام توهین کرده و این امر باعث شد تا مردم در روز قدس در مقابل مسجد قبای شیراز که در اختیار وی است، تجمع کنند.

شاهدان عینی در گفت‌وگو با «خبرنامه دانشجویان ایران» تشریح کردند با توجه به سابقه حامیان محمدعلی دستغیب در مضروب کردن مخالفان، این تجمع مسالمت آمیز نیز ابتدا با خودزنی و شکستن شیشه های مدرسه از سوی برخی افراد که گفته می شود از شاگردان وی هستند همراه شد و سپس این افراد از پشت‌بام اقدام به پرتاب آجر، کارد و سنگ به سوی مردم کردند.

یک سال پیش در جریان سفر میرحسین موسوی به شیراز نیز حامیان وی و شاگردان محمدعلی دستغیب مردمی را که از میرحسین موسوی سوالاتی پرسیده بودند، مضروب کردند.

از سوی دیگر مهدی کروبی نیز اخیرا برای مقابله با مردم به تهاجم مسحانه روی آورده است.

همزمان با شب 23 ماه رمضان از ساعت 23 پنج شنبه 11 شهریور، عده ای از زنان و مردان ولایت‌مدار در اعتراض به حرکات مذبوحانه مهدی کروبی مقابل منزل وی تجمع اعتراض آمیزی برگزار کردند که پس از گذشت دقایقی از این تجمع خودجوش مردمی عده ای از افراد ناشناس از داخل منزل کروبی با سلاح های خودکار اقدام به تیراندازی به سوی تجمع کنندگان کردند.

هواداران کروبی با سلاح های خودکار به صورت مداوم اقدام به تیراندازی کرده که حدود 60 تا 70 تیر شلیک شد و منجر به زخمی شدن حداقل 4 نفر از تجمع کندگان شد.

این در حالی بود که پس از وقوع این حادثه حسین کروبی فرزند کروبی در مصاحبه با رسانه های بیگانه اقدامات افراد ناشناس مستقر در منزل پدرش را دفاع از خود عنوان داشته و از عناصر فتنه گر درخواست داشت تا تجمع‌هایی را در حمایت از خانواده کروبی برگزار کنند.

البته تیراندازی و اقدام مسلحانه از سوی جریان سبز مسبوق به سابق است و این رویه ای است که سران فتنه برای مخالفت با مردم و حتی دانشجویان در دانشگاه ها در پیش گرفته اند.

سال گذشته نیز در نمایشگاه مطبوعات حامیان کروبی در برابر اعتراض مردم به اقدامات ضدنظام مهدی کروبی به تیراندازی و ضرب و جرح مردم پرداخته بودند.

به نظر می رسد عدم برخورد جدی مسئولان امنیتی با اظهارات تند و تحركات جدید سران فتنه و حامیان جریان سبز علت اصلی این برخورد های مذبوحانه است.
نکته قابل توجه این که دستگاه های امنیتی و حتی نمایندگان در جریان اتفاقات مشابه روی داده برای جریان سبز همچون بازداشت و دستگیری این افراد تمام قد در حمایت از آنان بسیج شدند.

عدم حمایت از مجروحین و مصدومین حوادث تلخ تیراندازی حامیان مهدی کروبی و حمله وقیحانه شاگردان محمدعلی دستغیب به مردم درحالی است که در جریان حوادث مشابهی چون جریان ماجرای کوی دانشگاه و حوادث کهریزک بلافاصله کمیسیون امنیت ملی مجلس فعال شد و دستگاه های امنیتی برای رسیدگی به این موضوع بسیج شدند.

به نظر می رسد مصدومینی که برای دفاع از نظام در چند روز اخیر مورد حمله وحشیانه جریان سبز واقع شده اند همچون آسیب دیدگان و مجروحان حوادث تلخ پس از انتخابات چون روزهای 25خرداد، 16آذر و عاشورای88 به فراموشی سپرده شوند.

 

 

 

نظرات کاربران

نوشته شده در تاریخ شنبه 13 شهریور 1389    | توسط: افشاگر خاتمی    |    |
نظرات()